Recent news Recent articles Several files Hot topics on message board
San Andreas Multiplayer 0.3e
Nowe GTA ujawnione !
2K Czech + Rockstar = GTA V ?
Grand Theft Auto 5 kontra rzeczywistość
Spolszczenie tbogt
Informacje
Bohater
Kody
Stacje radiowe
Postacie
32 Hot Rod
Gangsterskie porachunki - Odci
FBI Maverick
1995 Nissan 200SX
BMW M5 e34
Problem z hd
[RP] Solar RP!
Radiostacje i muzyka
Trzba coś zmienic
Chcę zostać redakorem

STATUS

Unregistered

Login
Register

GALLERY

[Gallery]

OFF TOPIC

Brak obrazka.

[Archiwum]

APPEARANCE
Jim's Vision
Old School
Język polski
English language

POLL

Czy podoba Ci się trailer GTA V?

Tak
Nie
Nie widziałem
Login to vote in this survey
Results
Archive

MAIN MENU

GTA CHINATOWN WARS

GTA 4

GTA VCS

GTA LCS

GTA SA

GTA VC

GTA 3

GTA ADVANCE

GTA 2

GTA LONDON

GTA 1

ARTYKUŁY - RECENZJA

Wstęp

Grand Theft Auto słynna gra, która dawała nam dużą swobodę oraz prostotę obsługi. W grze wcielaliśmy się w człowieka od mokrej roboty, a dokładniej gangstera, który wraz z rozwojem wydarzeń, piął się w szczeblu kariery przestępczej. Gra cieszyła się tak dużą popularnością, że doczekała się czterech następnych części, a my teraz skupimy się na trzeciej części serii, której premiera odbyła się w 2002 r.

Poznaj mnie bliżej

Bohaterem gry jest bezimienny gangster, który podczas jednego z napadów, zostaje zdradzony przez co trafia do więzienia. Podczas przewożenia naszego bohatera na odsiadkę, coś poszło nie tak, przez co naszemu bohaterowi udaje się uciec. To tylko początek tej ciekawej acz nie skomplikowanej fabuły, która kończy się bardzo ciekawie.

Witamy w Liberty City

Cechą, która wyróżniała grę od poprzednich dwóch części, było wprowadzenie do gry otoczenia 3D. Grafika, która była zastosowana w grze, była świetna oraz bardzo czytelna. Oprócz świetnej grafiki, w grze pojawił się ogromny teren do zwiedzenia, który został podzielony na trzy dzielnice. Wraz z posuwanie fabuły, poznajemy dzielnice, które różnią się między sobą wyglądem, pogodą, mieszkańcami oraz zamieszkującymi tam gangami . Fabuła nie należy do skomplikowanych, ponieważ nasze zadanie skupia się głównie na dojechaniu z punktu A do punktu B, bądź zabicia kogoś. Ale w grze znajdują się również zadania poboczne, które stanowią miłe urozmaicenie i przedłużaj czas spędzony nad grą.

Porsche, Mitsubishi, a może Ferrari?

Oczywiście w grze nie mogło zabraknąć jednego ze znaków firmowych gry, a chodzi oczywiście o pojazdy, które możemy ukraść. W grze występuje ok. 45 różnorodnych pojazdów, które inaczej się prowadzą, w zależności czy kierujemy autobus czy samochód osobowy. Mimo zręcznościowego modelu jazdy, warunki pogodowe mają znaczący wpływ na przyjemność z jazdy. Podczas deszczu, samochód może łatwo wpaść w poślizg . Oczywiście podczas korzystania z pojazdu, możemy bez trudu zmienić kamerę . Ustawień kamery jest parę, ale nie koniecznie dopracowanych. Najwięcej problemu sprawia kamera z lotu ptaka, ponieważ ukazuje nam zbyt mały teren, dlatego zrezygnowano z niej w Vice City. Samochody znajdujące się na parkingu, mogą posiadać alarm, dlatego uważamy podczas rabunku wymarzonego pojazdu, zwłaszcza gdy w pobliżu znajduje się policja. Podróż po Liberty City umila nam również pociąg, który w parę sekund może zawieść nas w odległe miejsce w mieście. Niestety w grze nie odnajdziemy prawdziwych nazw pojazdów, ale są one dobrze odwzorowane i bez trudu odgadniemy jakiej marki jest samochód. W grze występuje parę niezwykłych auto, problem w tym, że garaży jest mniej z powodu braku kupowaniu budynków, a co za tym idzie, mało miejsc na zapisy gry

Włącz radio i poczuj tą muze!

Oczywiście czym byłaby gra bez dobrej muzyki. W grze słuchamy 10 stacji radiowych, które dobrze pasują do klimatu gry. Muzyki słuchamy tylko w pojazdach co nie jest minusem gry, ponieważ, większy czas gry spędzamy w samochodach, łodziach itd. Związane jest to z misjami jakie wykonujemy, a dobra muzyka podczas ucieczki przed policją czy podczas pościgu za wtyczką z policji to oczywiście podstawa, która nie zmusza nas do słuchania pisku opon czy głosu silnika. W przeciwieństwie do właścicieli konsol PS2, mamy możliwość dodania własnych MP3, dzięki czemu nie musimy słuchać w kółko tych samych stacji radiowych.

Kulką w głowę

W grze mamy dość duży arsenał broni, który jest niezbędny aby przeżyć w mieście bezprawia. Korzystamy z najróżniejszych broni lekkich jak i ciężkich. Pistolet to podstawa, później korzystamy z broni maszynowych, a ci którzy lubią ostrą zadymę z chęcią skorzystają z wyrzutni rakiet, albo podgrzeją atmosferę za pomocą miotacza ognia. Oczywiście nie zapomniano o snajperce, z której strzelamy dopiero gdy włączymy zbliżenie. Podczas namierzania celu, broń lekko porusza się, co podnosi klimat. Dużą role odgrywają również granaty oraz koktajle mołotowa , które dobrze radzą sobie z tłumem groźnego gangu czy policjantami. Oczywiście na dobrą broń, trzeba mieć pieniądze oraz znać odpowiednie sklepy.

Czy warto zagrać? Na pewno warto zagrać w trzecią odsłonę słynnej serii. Mimo, że gra miała swą premierę w 2002 r. nadal zachęca nas do poznania Liberty City oraz losu głównego bohatera. Grafika może już mniej ładna niż dawniej ale nadal czytelna.

Plusy:

+ GTA w końcu w 3D

+ Muzyka

+ Ciekawa fabuła

+ Swoboda

Minusy:

- Grafika już nie robi takiego wrażenia jak dawniej

- Małomówny bohater

- Tylko parę miejsc z zapisami gry

- Brak możliwości kupna budynków


Autor: JackJack

Ocena:

Oczekuje pięciu głosów

Zaloguj się, aby głosować.

[Komentarze]

Strona główna

Copyright © GTA : Orange Grove 2004 - 2018
Czas generowania: 0.091 sekund