Recent news Recent articles Several files Hot topics on message board
San Andreas Multiplayer 0.3e
Nowe GTA ujawnione !
2K Czech + Rockstar = GTA V ?
Grand Theft Auto 5 kontra rzeczywistość
Spolszczenie tbogt
Informacje
Bohater
Kody
Stacje radiowe
Postacie
GTA Los Angeles
Gold Edition Peterbilt 352 Cab
VC Camera Hack 3.0c
BMW M5 e34
GTA: Lego City
Problem z hd
[RP] Solar RP!
Radiostacje i muzyka
Trzba coś zmienic
Chcę zostać redakorem

STATUS

Unregistered

Login
Register

GALLERY

[Gallery]

OFF TOPIC

Brak obrazka.

[Archiwum]

APPEARANCE
Jim's Vision
Old School
Język polski
English language

POLL

Czy podoba Ci się trailer GTA V?

Tak
Nie
Nie widziałem
Login to vote in this survey
Results
Archive

MAIN MENU

GTA CHINATOWN WARS

GTA 4

GTA VCS

GTA LCS

GTA SA

GTA VC

GTA 3

GTA ADVANCE

GTA 2

GTA LONDON

GTA 1

ARTYKUŁY - RECENZJA PSP

Fabuła

Toni Cipriani zaufany członek rządzącej w Liberty City rodziny Leone. Po latach wraca do starego życia. Musiał się ukrywać przez zabójstwo pewnego ważnego człowieka. Teraz wrócił wyrównać rachunki. Na pewno nie będzie to łatwe.
Rodzina Leone próbuje dojść do władz w Liberty City. Toni musi umocnić swoją pozycje w hierarchii rodziny. Na ulicach tego miasta jest pełno zamieszek i wojen gangów. Yakuza walczy z rodziną Leone. Toni zrobi wszystko, aby się zemścić. Wstrząśnie miastem do fundamentów. Ciprianiemu życie utrudniają politycy, gangi, policja a nawet własna matka. I jak tu pracować. Toni walczy o własne życie. Jest rok 1998. Toni zaczyna działać. Czy uda mu się zemścić? Czy przetrwa? Wszystko wyjaśni się w najbliższych miesiącach.

Grafika

Specjalnie na potrzeby LCS napisano całkiem nowy silnik graficzny. Pisanie tego engine grupie R* zajęło 2 lata. Cienie, odbicie świateł oraz inne szczegóły wykorzystują wszelkie możliwości PSP. Gra prezentuje się lepiej niż GTA III od strony graficznej. Grafika jest szczegółowa. Jedyną wadą, jaką można zauważyć to, krótka linia horyzontu. Ten mankament nie powinien nam przeszkadzać w grze. Właśnie dzięki tej grafice możemy wczuć się w klimat gry. Zapaleni gracze nie lubią czekać aż grafika się załaduje. Grając w LCS nie muszą czekać, ponieważ kolejne miasta wczytują się w 10-15 sekund. Jak na PSP jest to świetny wynik. Wszystko działa sprawnie na 30FPSach.

Muzyka

Tutaj chyba nie musze nic pisać. W GTA zawsze była świetna oprawa muzyczna. Zawsze, gdy jeździłem wozem przez Liberty City, Vice City czy San Andreas do wyboru miałem kilka stacji radiowych. I w tej części jest tak samo. Ludzie lubiący HIP-HOP, Rock lub muzykę klasyczną znajdą coś dla siebie. Pozostali także nie będą mieli z tym żadnego problemu. Niektóre stacje są nam znane z GTA III np. HEAD RADIO, LIPS 106 lub Rise FM . W grze pojawiły się także nowe radia np. RADIO DEL MUNDO lub THE LIBERTY JAM.

Pojazdy

W GTA III po ulicach Liberty City poruszaliśmy się jedyne samochodami. No takie świry jak ja czasem wyjeżdżały na ulicę DODO. Pamiętam te czasy. Dobra koniec marzeń. R* w tej części GTA dał nam możliwość jeżdżenie motorami po Liberty. Tego jeszcze nie było. Takie małe PSP a mieści tyle pojazdów. Samochody sportowe, vany, motory, łodzie i wiele innych. W grze znalazł się także prom. Funkcjonuje on jak metro w GTA III. W grze możemy znaleźć 34 maszyny. Niestety panowie z R* nie dali nam dostępu do maszyn latających. Nie dali dostępu, lecz w grze takowe maszyny się znalazły. Wystarczy trochę pokombinować a będziemy mieli do nich dostęp.

Miasta

Jedno miasto, trzy wyspy, jeden Toni. Jak to brzmi. Tutaj też się wiele nie zmieniło. Tak samo jak w GTA III tak i w LCS poruszamy się pod Liberty City, które jest podzielone na 3 wyspy: Portland, Staunton Island i Shoreside Vale. Na każdej wyspie znajduje się jeden save point. Wielu z was to rozczaruje. W San Andreas mieliśmy kryjówek na pęczki. Na każdej z wysp każdy znajdzie coś dla siebie.

Bronie

Co w GTA jest najlepsze? To, że jeśli ktoś nas denerwuje możemy po prostu wyciągnąć giwerę i ciach dziada w piach. Strzelać, czym będzie. Około 15 pogrupowanych broni. Więc możemy zabijać z sanjperki lub podbiegnąć do kogoś z kijem do baseballu i uderzyć w głowę.

Czas

Czas w GTA płynie w miarę realistycznie. Jedna godzina = 60 sekund. Jedna minuta = 1 sekunda. Jeden dzień = 24 minuty. GTA LCS to zabawa na około 100 godzin. Bateria w PSP trzyma około 3 godziny, więc przejście LCS zajmie nam powyżej tygodnia.

Misje

W GTA LCS mamy do wykonania 70-80 misji. Tak jak wyżej napisałem potrzebujemy na to około 100 godzin. Misje są o zróżnicowany stopniu trudności, więc nie będziemy się nudzić. Jak w każdym GTA znajdziemy misje typu przewieź osobę A z punktu B do punktu C w czasie D. Nie zabraknie także misji bardziej urozmaiconych, czyli musisz zrobić rozróbę pojazdem A w czasie B, przy czym musisz zabić C członków gangu D oraz zniszczyć E sztuk pojazdów o nazwie F. To łatwe nie jest, lecz kilka podejść i "Misson Success". Jak w każdym GTA nie zabrakło misji pobocznych takich jak "Paramedic" lub "Vigilant". W LCS do misji pobocznych doszło coś znane nam z GTA II. Mamy bronią A zabić ziomali z gangu B w czasie C.

Gangi

Czym by było GTA bez wojen gangów. Tych też nie zabraknie w LCS. Na ulicach Liberty znajdziemy 7 gangów. W GTA III było ich 6 w LCS pojawił się jeden nowy o nazwie Avenging Angels. Resztę znamy, czyli Triads, Diablos, Mafia Leone, Yakuza, Colombian Cartel. Zniszczysz je wszystkie?

Podsumowanie

GTA LCS jest grą dla wszystkich, którzy lubią strzelać, biegać lub po prostu grać w dobre gry. R* nie musi wstydzić się tej gry. Niektórych może denerwować fakt, iż po 5 latach znowu wracam do Liberty City, które znamy już na pamięć. Dla mnie jest to super atrakcja, że po tylu latach mogę znowu jeździć po mieście, które tak dobrze znam i wiem, czego mogę się spodziewać. Ta część GTA jak każda inna zawiera przemoc itd. Mam nadzieję, że nikt nie znajdzie w kodzie gry czegoś takiego, co było w SA. Chodzi mi oczywiście o mini gierkę, w, której musieliśmy zadowolić swoją partnerkę.

Plusy

  • Fabuła
  • Klimat
  • Wiele środków transportu
  • Otoczenie
  • Sterowanie
  • Różnorodność misji
  • Proste sterowanie postacią oraz pojazdami

Minusy

  • Krótka linia horyzontu

Ocena końcowa

9/10 - Moim zdaniem gra zasługuję na tak wysoką ocenę. Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza proszę pisać do mnie na PW lub na e-mail Kamils0@op.pl na pewno odpowiem i jeśli mnie przekonasz zmienię swoją ocenę. GTA LCS to kolejny świetny produkt R* więc taka ocena nie powinna nikogo dziwić.


Autor: Kamils2

Ocena:

Oczekuje pięciu głosów

Zaloguj się, aby głosować.

[Komentarze]

Strona główna

Copyright © GTA : Orange Grove 2004 - 2018
Czas generowania: 0.072 sekund